اکسیدین قند و شکر

 

به واسطه وجود بار آلودگی میکروبی زیاد چغندر قند مورد استفاده در صنایع قند و شکر، سالیان زیادی است که در این صنایع از فرمالین استفاده می شود تا به نحوی بار میکروبی موجود در شربت قند را کنترل کنند. به سبب سمیت بالا و سرطانزایی شدید فرمالین ،سلامت مصرف کنندگان محصولات صنایع قند و همچنین پرسنل تولید در این واحد های صنعتی همواره در معرض خطرات ناشی از فرمالین بوده و هست .

جایگزینی فرمالین با یک ضدعفونی بی خطر  که مورد تایید سازمان غذا و داروی ایران، سازمان جهانی FDA و EPA هم می باشد، در ایران نیز مقدور است.

اکسیدین  صنایع قند و شکر، یک محصول ضدعفونی کننده سطح بالا و کاملا ارگانیک برپایه پراستیک اسید و هیدروژن پراکسید است که فرمولاسیون آن بطور اختصاصی برای استفاده در صنعت قند طراحی شده است.

این محصول فاقد مضرات فرمالین و ترکیبات کلره بوده و بخوبی قادر به کنترل (و حتی حذف کامل) رشد میکروبها و قارچ های فعال در شربت قند است.

 

موارد استفاده از اکسیدین صنایع قند و شکر مربوطه :

 

  • ضدعفونی اولیه سطح چغندرقند در مزرعه یا در محلهای دپوی آن در کارخانه
  • استفاده مستقیم در شربت قند
  • کاهش تیره گی و کدورت رنگ  شربت قند
  • ضدعفونی خطوط لوله کشی انتقال آب
  • ضدعفونی رزین های رنگبر و سختی گیر مورد استفاده در این صنعت
  • ضدعفونی سطوح داخلی و خارجی تجهیزات

 

 

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای