بلاگ

۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۸

اکسیدین (پراستیک اسید) گرید استاندارد

معرفی اکسیدین (پراستیک اسید) استاندارد

اکسیدین ۱۵% یک محلول متعادل پایدار شده است. این محصول توان از بین بردن کلیه میکروارگانیسم ها را با توجه به غلظت مصرفی و شرایط محیطی دارا است. بر اساس طبقه بندی EPA و FDA این ترکیب در خانواده پراکسی کامپندها با قدرت و اثر استریل کنندگی، باکتری کشی، ویروس کشی، قارچ کشی و اسپورکشی قرار دارد.

دستورالعمل مصرف

گلخانه های سالن های پرورش سبزی و صیفی / گل و گیاه

  • برای سیستم های آبیاری قطره ای (قبل از کاشت):
    آبیاری بسترها به مدت ۱ تا ۲ ساعت
    قطع عملیات آبیاری به مدت ۲ ساعت (اجازه نفوذ آب به اعماق)
    آبیاری بسترها به همراه اکسیدین ۱۵% با رقت ۱ به ۲۰۰ تا ۱ به ۴۰۰ به مدت ساعت (به ازای هر ۱۰۰۰ متر مربع ۱۰ تا ۱۵ لیتر اکسیدین ۱۵% مصرف گردد).

برای سیستم های آبیاری سنتی (جوی و پشته) قبل از کاشت:
آبیاری بسترها
قطع عملیات آبیاری به همراه اکسیدین ۱۵% (به ازای هر ۱۰۰۰ متر مربع ۱۵ تا ۲۰ لیتر اکسیدین ۱۵% مصرف گردد و  یا به صورت موضعی محل کاشت با اکسیدین با رقت ۱ به ۲۰۰ یا ۱ به ۴۰۰ آبپاشی شود).

ضدعفونی آب آبیاری

برای پیشگیری از بروز عوامل بیماریزای مرگ گیاهچه، در هر ۱۰ تا ۱۵ روز یکبار آبیاری توسط اکسیدین ۱۵% با رقت نیم در هزار به مدت یک ساعت انجام شود (به ازای هر ۱۰۰۰ متر مربع ۲ لیتر اکسیدین ۱۵%).

ضدعفونی ابزار و لوازم کاشت، داشت و برداشت

برای ضدعفونی کردن قیچی (قلمه گیری، برداشت و هرس)، چاقوی پیوند، گلدان ها، سینی ها و جعبه های کاشت، ابزار و لوازم باغبانی، ابتدا آنها را با آب شستشو داده سپس در محلول رقیق شده اکسیدین ۱۵% (با نسبت ۱ به ۳۰۰) به مدت ۱ دقیقه غوطه ور کنید، پس از آن اجازه دهید تا لوازم مذکور خشک شوند. با این عمل لوازم بدون آبکشی مجدد قابل استفاده خواهند بود.

ضدعفونی و رسوب زدایی خطوط لوله انتقال آب

اکسیدین ۱۵% را در یک مخزن  رقت ۱ به ۳۰۰ آماده کرده و سپس توسط یک پمپ یا نیروی ثقل، کل سیستم آبیاری (خطوط انتقال آب) را با این محلول رقیق شده پر کنید. پس از یک ساعت محلول را به طور کامل تخلیه کنید. برای ضدعفونی نازل های اسپری، قطره چکان ها و لوله های تراوشی که امکان جداسازی از محلول خود را دارند، بهتر است آنها را پس از جدا کردن به روش غوطه وری در محلول رقیق شده به مدت ۱ دقیقه ضدعفونی کنید.

ضدعفونی فضا و سطوح سالن ها، انبارها و سردخانه ها

برای کنترل بیماریهای گیاهی ،Control of plant pathogensنیاز است در طی دوره رویش حتی تا زمان ذخیره سازی محصولات زراعی و باغی از بروز بیماریها جلوگیری به عمل آورده تا تولیدات دچار افت و ایجاد ضایعات نگردد.
عوامل بیماریزا بر روی سطح محصولات برداشت شده از مزرعه و باغ، باقی می ماند و وقتی محصولات جمع آوری شده به مدت چندین ماه پیش از مصرف، در انبار نگهداری می شوند، زمان مناسبی برای بیماریهای گیاهی است که انها را مورد حمله قرار دهند. استفاده از ضدعفونی کننده ها مانع از ایجاد سیکل زندگی اینگونه بیماریها می گردد. بلافاصله پس از تخلیه انبار و نیز در ابتدای هر دوره انبار داری، باید سطوح و فضای انبار، پالت ها ، جعبه ها و ابزار کار پس از پاکسازی، ضدعفونی شوند. همچنین در طول دوره انبارداریف ابزارها باید قبل و بعد از کاربرد به طور مرتب ضدعفونی گردند.

جدول مقایسه ای اکسیدین ۱۵% بادیگر بنیان های ضدعفونی کننده

طبق آزمایشات صورت گرفته بر طبق استانداردهای اروپایی EN1040 قدرت اثر اکسیدین۱۵% به میزان اعلام شده در جدول زیر از ترکیبات موجود قوی تر نشان داده است.

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای