در این بخش به بررسی سوالات متداول مشتریان عزیز می پردازیم.

سوال: آیا این محصولات برپایه الکل است؟

پاسخ: خیر. محصول فوداسیب و سرفوسیب بر پایه پراستیک اسید هستند و مواد الکلی در ترکیب آن ها وجود ندارد.

سوال: تفاوت بین فوداسیب و سرفوسیب چیست؟

پاسخ: فوداسیب و سرفوسیب هر دو بر پایه پراستیک اسید هستند. مواد تشکیل دهنده فوداسیب، فود گرید هستند و می توان سطوح در تماس با مواد غذایی را با آن ضدعفونی کرد.

سرفوسیب برای ضدعفونی سطوح قابل استفاده است و برای ضدعفونی دست و هوا مورد استفاده قرار نمی گیرد.

سوال: آیا سرفوسیب و فوداسیب روی ویروس تاثیر دارند؟

پاسخ: بله، این دو محلول در دسته ضدعفونی کننده های سطح بالا قرار می گیرند. طیف اثر آن ها انواع باکتری های گرم مثبت و گرم منفی، مایکوباکتریم ها، ویروس ها و قارچ ها و اسپرها می باشد. 

در شرایط کنونی با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم. جهت پیشگیری از کروناویروس و کنترل این بیماری می توان از اکسیدین- فوداسیب و سرفوسیب استفاده کرد.

سوال: محلول های ضدعفونی کننده برپایه پراستیک اسید چه استانداردهایی دارند؟

پاسخ: این محلول ها مطابق استاندارد FDA و EPA و بر اساس دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی(WHO) تولید می شوند. دارای مجوز بهداشتی سازمان غذادارو و سیب سبز سلامت می باشند.

سوال: نحوه استفاده از محلول ضدعفونی کننده فوداسیب به چه صورت می باشد؟

پاسخ: طبق دستورالعمل ارسالی با محصول، عمل شود. برای ضدعفونی سطح و سطوح در تماس مستقیم با انسان، بسته به میزان آلودگی، می توان از 3 الی 5 سی سی در یک لیتر آب استفاده نمود.

سوال: محلول ضدعفونی کننده فوداسیب برای مصارف خانگی چه کاربردهایی دارد؟

پاسخ: فوداسیب مناسب ضدعفونی کردن دست، سطح و سطوح در تماس با انسان و همچنین میوه و سبزیجات می باشد.

سوال: آیا محلول های اکسیدین در کارخانجات صنایع غذایی کاربرد دارند؟

پاسخ: بله، خانواده اکسیدین در بخش های مختلف کارخانجات صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. ضدعفونی سطوح کارخانه، ضدعفونی خطوط تولید(سیستم CIP و COP)، ضدعفونی و گندزدایی فاضلاب، ضدعفونی آب ورودی به کارخانه، ضدعفونی و رسوب زدایی از کولینگ تاور، بویلر و … از جمله مکان هایی هست که خانواده اکسیدین استفاده می شود.

سوال: عوارض زیست محیطی خانواده اکسیدین چیست؟

پاسخ: این محصولات دوست دار محیط زیست هستند. ضدعفونی کننده اکسیدین- فوداسیب،ضدعفونی کننده  اکسیدین- سرفوسیب، ضدعفونی کننده اکسیدین- اسپاسیب و سایر ضدعفونی کننده های خانواده اکسیدین سبب آلودگی محیطط زیست نمی شوند.

سوال: آیا این محصولات مانند فرمالین سرطان زا هستند؟

پاسخ: خیر، محصولات اکسیدین بر پایه پراستیک اسید هستند و برخلاف فرمالین خاصیت سرطان زایی ندارند.

سوال: محلول فوداسیب برای ضدعفونی دست و سطح مورد استفاده قرار می گیرد. محلول سرفوسیب نیز برای سطح استفاده می شود. تفاوت این دو محلول در این زمینه چیست؟

پاسخ: محلول فوداسیب، فودگرید هست. این محلول بصورت اختصاصی برای کارخانجات صنایع غذایی تولید می شود. بنابراین در مصارف خانگی نیز برای مصارف غذایی قابل استفاده است. 
درحالیکه سرفوسیب بصورت اختصاصی برای سطوحی که با مواد غذایی در تماس نیستند مورد استفاده قرار می گیرد.

سوال: محلول اگوسیب در کدام بخش از تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد؟

پاسخ: این محلول در بخش آخر سیستم تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. اگوسیب جایگزین کلر و ازون می شود. این محلول باعث کاهش BOD، کدورت، coliform، E.coli، سولفور و … می شود.

فهرست