اکسیدین قند و شکر

 

به واسطه وجود بار میکروبی بالا اعم از باکتریها، قارچها و مخمرهای مختلف روی چغندر مورد استفاده در صنایع قند و شکر، سالیان زیادی است که در این صنایع، فرمالین استفاده شده است تا به نحوی بار میکروبی موجود در شربت قند خام و فعالیت باکتری های مربوطه را کنترل نمایند.فارغ از سمیت بالا و سرطانزایی شدید، فرمالین سلامت مصرف کنندگان محصولات صنایع قند و همچنین پرسنل تولید در این واحد های صنعتی را تهدید می کند.

اخیرا با آگاه شدن مدیران و مسئولین این صنایع از خطرات بالای فرمالین مصرفی در این صنعت، اقدامات وسیعی در مسیر جایگزین شدن این ماده با یک ضدعفونی بی خطر انجام شده است که مورد تایید سازمان غذا و داروی ایران، سازمان جهانی FDA و EPA هم می باشد.

اکسیدین 15% صنایع قند و شکر، یک محصول ضدعفونی کننده سطح بالا و کاملا ارگانیک برپایه پراستیک اسید و هیدروژن پراکسید است که فرمولاسیون آن بطور اختصاصی برای استفاده در صنعت طراحی شده است.

این محصول فاقد مضرات فرمالین و ترکیبات کلره بوده و بخوبی قادر به کنترل (و حتی حذف کامل) رشد میکروبها و قارچ های فعال در شربت قند است.

 

موارد استفاده از اکسیدین 15% صنایع قند و شکر مربوطه :

 

  • ضدعفونی اولیه چغندرقند
  • استفاده مستقیم در شربت قند
  • کاهش رنگ شربت قند
  • ضدعفونی خطوط لوله کشی انتقال آب
  • ضدعفونی رزین های رنگبر و سختی گیر مورد استفاده در این صنعت
  • ضدعفونی سطوح داخلی و خارجی تجهیزات

 

 

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای