شوینده قلیایی:

در سطوح آلودگی های متفاوتی از جمله چربی و پروتئین، رسوبات معدنی و آلودگی های میکروبی وجود دارد. چسبیدن چربی و روغن روی سطوح مختلف سبب ایجاد آلودگی های میکروبی و تجمع باکتری ها و ویروس ها(بیوفیلم) می شوند.

روش مکانیکی یکی راه های قدیمی رفع آلودگی چربی و پروتئین است. حذف مکانیکی چربی و پروتئین در بسیاری از موارد مناسب نیست. به همین دلیل از محلول های شیمیایی استفاده می شود. محلول شیمیایی در این بخش باید خاصیت قلیایی داشته باشد. مکانیسم عمل شوینده قلیایی به این صورت است که با چربی و روغن پیوند ایجاد می کند. حالت صابونی بوجود آمده از طریق واکنش باعث جدا شدن آن ها از روی سطوح می شود. پس از جدا شدن روغن و چربی از روی سطح توسط شوینده قلیایی بدون کف، شستشو انجام می شود. با حذف این آلودگی امکان ایجاد و انتشار آلودگی میکروبی کاهش می یابد.

آرال شیمی با تولید محلول های شوینده قلیایی بدون کف در رستوران ها، هتل ها، کترینگ ها، فست فود ها و کارخانه های صنایع غذایی و … رسوبات آلی را از بین می برد. حذف چربی و روغن از روی سطوح از تشکیل بیوفیلم نیز جلوگیری می کند. باتوجه به اهمیت بهداشت در مکان ها عمومی و تهیه غذا استفاده از شوینده قلیایی ضروری است.

حذف واکس ها، آلودگی های عمیق تجمع یافته، آلودگی های خشک شده و گریس و روغن حرارت دیده دیگر مواردی هستند که شوینده های قلیایی بدون کف استفاده می شوند.

آرال شیمی با تولید محلول های شوینده قلیایی بدون کف، شوینده اسیدی بدون کف و انواع ضدعفونی کننده ها سبد کالایی متنوعی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. شوینده های اسیدی و قلیایی از طریق از بین بردن رسوبات معدنی و آلی با آلودگی را کاهش می دهند. از طرف دیگر ضدعفونی کننده های تولیدی در آرال شیمی اسپور باکتری ها را نیز از بین می برند.

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید