لوگو سایت آرال شیمی
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

صنایع غذایی، لبنی و نوشیدنی

ضدعفونی درفرآوری صنایع غذایی، لبنی، نوشیدنی و بسته بندی، ضامن تولید و توزیع محصولات غذایی ایمن و متنوع است.

صنایع غذایی، لبنی و نوشیدنی

ضدعفونی درفرآوری صنایع غذایی، لبنی، نوشیدنی و بسته بندی،
ضامن تولید و توزیع محصولات غذایی ایمن و متنوع است.

مشاهده محصولات

کاربرد پراستیک اسید 15% خوراکی در ضدعفونی صنایع غذایی، لبنی و نوشیدنی

کاربرد پراستیک اسید 15% خوراکی در صنایع غذایی و نوشیدنی

ضدعفونی خطوط CIP & COP محصولات لبنی

سیستم هایCIP COP در صنایع لبنی باید به طور دوره ای و منظم ضدعفونی و گندزدایی شوند تا از ایجاد آلودگی و عوامل بیماری زا در خطوط تولید غذا و نوشیدنی جلوگیری شود. پراستیک اسید 15%، فود گرید بوده و می تواند در دوز مناسب در تماس با مواد غذایی کاملا ایمن است.

ضدعفونی تجهیزات، پرکن‌ها، تسمه نقاله و تجهیزات بسته‌بندی

تجهیزات جابجایی غذا و نوشیدنی مانند نوار نقاله ها، ظروف، شیشه و بطری، سبدها، بالابرها و غیره پس از هر تولید به عملیات شستشو و ضدعفونی نیاز دارند. برای رفع آلودگی های آلی از تجهیزات فرآوری مواد غذایی و کاهش بار میکروبی در این سطوح می توان از پراستیک اسید 15% بهره برد.

ضدعفونی صنایع رب و کنسروسازی

به دلیل وجود خاک یا عوامل قارچی در گوجه و سایر مواد گیاهی، در مراحل شستشو، پخت و پز و کنسروسازی باید عملیات ضدعفونی را به دقت انجام داد. پراستیک اسید 15%، سطح بالا و با درجه غذایی بوده، برای ضدعفونی در کارخانه رب سازی بکار می رود و می تواند تمامی پاتوژن ها را از بین ببرد.

ضدعفونی آجیل، خشکبار و سبزیجات خشک

سبزیجات و دانه های خشکبار ممکن است حاوی خاک آلوده باشند که در صورت وجود اسپورهای قارچی ایجاد مسمومیت غذایی کند. پراستیک اسید 15% می تواند تمامی آلودگی ها را از بین ببرد ضمن اینکه باقی مانده مضری از خود برجای نمی گذارد.

ضدعفونی کارخانجات آرد، کیک و کلوچه و ماکارونی

آرد گندم، سمولینا، نشاسته و غیره مستعد رشد آفات هستند. حین تولید نان، شیرینی یا ماکارونی ایجاد شده از این مواد، عدم ضدعفونی خطوط تولید، می تواند بار میکروبی و باکتروفاژ زیادی در سطوح در تماس بوجود آورد. پراستیک اسید خوراکی انتخاب مطمئنی برای حذف این بار میکروبی است.

ضدعفونی صنایع قند و شکر

از پراستیک اسید 15% خوراکی، هم برای ضدعفونی شیره چغندرقند و هم برای سفید کردن قند و شکر استفاده می شود. پراستیک اسید یک جایگزین مطمئن ضدعفونی برای فرمالین سرطانزاست.

محصولات ضدعفونی کننده صنایع غذایی

فوداسیب (پراستیک اسید ۱۵ درصد)

ضدعفونی کننده فودگرید فوداسیب بر پایه پراستیک اسید ۱۵ درصد است که یکی از موثرترین و ایمن ترین ضدعفونی کننده های دست و سطوح در ارتباط با مواد خوراکی است. اسید پراستیک، قابلیت از بین بردن ۹۹.۹% میکروارگانیزم های بیماری زا از جمله باکتری، ویروس، قارچ و باکتری را دارد. به حذف مواد آلی موجود در سطوح کارخانجات کمک می کند و موجب رفع آلودگی های آلی از تجهیزات فرآوری مواد غذایی می گردد. با خرید اسید پراستیک ۱۵% برای صنایع غذایی، کیفیت سالم محصولات خود را تضمین کنید. قیمت اسید پراستیک با توجه به طیف کاری گسترده آن، بسیار مقرون به صرفه است. 

فوداسیب، پراستیک اسید 15%
اگوسیب

ضدعفونی کننده پراکسیدین اگوسیب

یکی از عمده ترین عوامل آلودگی محیط زیست ورود فاضلاب های صنعتی به محیط می باشد. تصفیه خانه هر واحد صنعتی مراحل مختلف مانند: سیستم DAF، ته نشینی، حوضچه لجن فعال، حوضچه آرامش و مرحله تزریق ضدعفونی کننده (تزریق کلر، ازون) دارد. هر یک از این مراحل نقش مهمی در تصفیه و گندزدایی آب و فاضلاب بر عهده دارند. پراکسیدین اگوسیب نیز در این زمینه کاربرد دارد. به عنوان مثال سیستم DAF برای کاهش چربی های ورودی به فاضلاب تعبیه شده است و حوضچه لجن فعال جهت کاهش بار میکروبی مورد استفاده قرار می گیرد.

ضدعفونی کننده پراکسیدین سرفوسیب

ضدعفونی کننده پراکسیدین سرفوسیب محلولی کنسانتره می باشد و در هنگام استفاده نیازمند رقیق سازی طبق دوزهای مشخص و ثابتی است. این امر باعث شده است که از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه باشد. ضدعفونی کننده پراکسیدین سرفوسیب برپایه پراستیک اسید می باشد، که جزء ضدعفونی کننده های سطح بالا (HI LEVEL) می باشد. در ادامه به توضیح پراستیک اسید خواهیم پرداخت. این محلول دارای نشان سیب سبز سلامت سازمان غذا و داروی کشور، پروانه بهداشتی ساخت و بهره برداری وزارت بهداشت و درمان و همچنین لایسنس های معتبر بین المللی FDA و EPA می باشد. نام پراکسیدین سرفوسیب برگرفته از واژه Surface به معنای ضدعفونی سطوح و واژه Cib به معنای سلامتی و تندرستی می باشد.

سرفوسیب

اهمیت گندزدایی و ضدعفونی صنایع غذایی و نوشیدنی

ضد عفونی به جلوگیری از رشد وگسترش پاتوژن های مضر مانند باکتری، ویروس ها و کپک هایی که می توانند غذا و نوشیدنی ها را آلوده کنند، کمک می کند. اطمینان از ایمنی محصولات برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر بیماری های ناشی از غذا بسار مهم است.

مزایای ضدعفونی صنایع غذایی

ایمنی مواد غذایی

ضدعفونی کمک می‌کند تا مواد غذایی در طول فرآیند تولید، انتقال و ذخیره‌سازی ایمن باشند. این مواد می‌توانند با کاهش میکروب‌ها و باکتری‌های مضر، خطرات بیماری‌زا را کاهش دهند.

افزایش کیفیت محصول

استفاده از ضدعفونی کننده‌ها می‌تواند به افزایش ماندگاری محصولات و کاهش پوسیدگی و تغییر طعم و بوی غیرمطلوب کمک کند که این امور به کیفیت نهایی محصولات کمک می‌کند.

یکپارچگی زنجیر تامین

استفاده از ضدعفونی کننده‌ها به توسعه یکپارچگی در زنجیره تامین کمک می‌کند، زیرا می‌تواند به بهبود مدیریت فرآیندها و کنترل ایمنی مواد غذایی در طول زنجیره تولید کمک کند.

تاثیر مثبت اقتصادی

با افزایش ماندگاری و بهبود کیفیت محصولات، ضدعفونی کردن مواد غذایی می‌تواند به کاهش ضایعات و هدررفت‌ها و همچنین به بهینه‌سازی هزینه‌های تولید کمک کند.

اعتماد مصرف کننده

استفاده از ضدعفونی کننده به مصرف‌کننده اطمینان می‌دهد که محصولاتی که مصرف می‌کنند، از نظر بهداشتی ایمن هستند و این امر می‌تواند اعتماد آن‌ها به برند و محصولات را افزایش دهد.

شهرت برند

استفاده از ضدعفونی کننده‌ها می‌تواند به ترقی و ارتقاء شهرت برند در بازار کمک کند، زیرا مصرف‌کنندگان متمایل به انتخاب برندهایی هستند که ایمنی و کیفیت محصولات را به خوبی ارائه می‌دهند.

محصولات شوینده صنایع غذایی، لبنی و نوشیدنی

شوینده اسیدی بدون کف

از جمله شوینده های صنعتی، می توان به مواد شوینده اسیدی که در آن ها از اسید به عنوان عامل اصلی پاک کنندگی استفاده می شود اشاره کرد. شستشو و پاکسازی رسوبات آلی و حل کردن رسوبات مینرالی (کلسیم و منیزیم)، از مهم ترین وظایف این شوینده ها می باشد. این شوینده های اسیدی خود نیز به دو گروه اسیدهای آلی و اسیدهای غیر آلی تقسیم می‌شوند. اسیدهای آلی نسبت به اسیدهای غیرآلی ضعیف تر می باشند و اثرات ناشی از خوردگی فلزات آن ها کمتر است. از این نوع شوینده به عنوان خنثی کننده شوینده های قلیایی نیز استفاده می کنند. از این شوینده، جهت شستشوی ابزار و قطعاتی از ماشین آلات و تجهیزات با جنس استیل می توان با اطمینان استفاده کرد.

شوینده های صنعتی، در صنایع مختلف، کاربردهای متعددی دارند. به طور کلی می توانیم شوینده های صنعتی را به دو دسته ی شوینده قلیایی و شوینده اسیدی تقسیم کنیم. شوینده های اسیدی و قلیایی هم خود به دو دسته شوینده بدون کف و شوینده با کف تقسیم می شوند. شوینده اسیدی با کف، از طریق حذف رسوبات آهکی از تشکیل بایوفیلم و درنتیجه ایجاد بار میکروبی جلوگیری می کند. این محلول هنگام استفاده کف تولید می کند و جهت حذف رسوبات آهکی از سطوح خارجی تجهیزات و ابزارآلات (انجام فرآیند COP)، شستشوی کف و دیواره سالن مورد استفاده قرار می گیرد.

شوینده اسیدی با کف ملایم
شوینده اسیدی با کف فراوان

شوینده اسیدی با کف فراوان یا پاک کننده اسید با کف بالا، یک اسید کف کننده سنگین و از جمله مواد شوینده صنعتی اسیدی است. این شوینده برای استفاده و حذف رسوبات کلسیم و آهک در صنایع غذایی، دام و طیور و کشتارگاه ها به کار می رود. اسید غلیظ با کف بالا، یک فرمول بسیار غلیظ با ترکیبی از اسید فسفریک و اسید نیتریک است که به آن خاصیت رسوب زدایی عالی با کمترین خوردگی می دهد. این شوینده، جهت دستگاه‌های کف ساب و ماشین‌های ترولی نیز بکار می رود.

تشکیل چربی و پروتوئین روی سطوح مختلف باعث تجمع باکتری و انواع پاتوژن ها می شود. یکی از مکان هایی که بیوفیلم تشکیل می شود، لایه های چربی است. بنابراین به منظور جلوگیری از انتقال بیماری باید چربی و پروتئین از روی سطوح حذف شود. بهترین گزینه بدین منظور، شوینده قلیایی بدون کف می باشد. این شوینده، برای شستشوی دستگاه‌ها و ماشین آلات کارخانجات بکار می رود. همچنین می توان از این محلول، بعنوان شوینده سیستم فیلتراسیون MF و UF با بهترین عملکرد برای شستشو جهت رفع گرفتگی ممبران ها استفاده کرد. این شوینده جهت پاکسازی و جداسازی گریس و روغن های صنعتی از سطح فلزات، نیز عملکرد بالایی دارد.

شوینده قلیایی بدون کف
شوینده قلیایی با کف ملایم

شوینده های قلیایی با کف ملایم از جمله شوینده های غشایی است که جهت حذف چربی و پروتئین از سطوح خارجی دستگاه ها و تجهیزات کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد. این دسته از مواد شوینده صنعتی از طریق حذف بایوفیلم و چربی ها، بوی نامطلوب سالن تولید را از بین می برد. هنگام استفاده از شوینده قلیایی با کف جهت شستشوی دستگاه ها و ماشین آلات، شستشوی قطعات در فرآیند COP، شستشوی کف و دیواره های سالن های تولید، کف ملایمی ایجاد می شود و پس از آبکشی از محیط خارج می شود.

این شوینده قلیایی از جمله مواد شوینده صنعتی است که بسیار غلیظ بوده و برای استفاده در هر جایی که فوم چسبنده بالا مورد نظر است کاربرد دارد. تشکیل چربی و پروتئین روی سطوح مختلف باعث تجمع باکتری و انواع پاتوژن ها می گردد. توانایی چربی زدایی عالی روی سطوح عمودی، دیوارها، سقف ها و تجهیزات/سطوح، از جمله فرایند شستشو در صنایع غذایی برای تمیز کردن تجهیزات از هرگونه جرم و آلودگی می توان از این محصول استفاده نمود. این شوینده، جهت جلا دادن و نظافت کف سالن های تولید نیز استفاده می شود.

شوینده قلیایی با کف فراوان
جرمگیر صنعتی فراکلین

فراکلین، یک ماده جرم گیر صنعتی موثر و قوی برای تمیز کردن کف و دیواره های رسوب گرفته در بخش های مختلف کارخانه ها، حمام و توالت، محوطه حیاط ها، مرغداری و دامداری ها و غیره استفاده می شود. جرم گیر صنعتی فراکلین فراکلین بوی ملایمی دارد و مدت زمان ماند کوتاهی نیاز دارد که بتواند همه جرم و رسوب و آلودگی ها را از بین ببرد. قابل استفاده بر روی انواع سنگ و سرامیک، کاشی و غیره بدون ایجاد خط و خش است و همچنین بر روی سطوحی مثل آلومینیوم خوردگی ایجاد نمی کند.

آخرین مقالات صنایع غذایی آرال شیمی

سوالات متداول صنایع غذایی، لبنی و نوشیدنی

بلی فوداسیب فودگرید بوده و هیچگونه باقیمانده مضری از خود برجای نمی گذارد.

بسته به میزان تولید محصول در خطوط تولید و بار آلودگی ایجاد شده، ضد عفونی ممن است روزانه و پس از هر تولید مورد نیاز باشد. 

این ماده بر پایه پراستیک اسید ۱۵٪ و یک گند زدایی سطح بالا است. لذا بر روی کلیه باکتری های گرم مثبت، گرم منفی، قارچ ها و ویروس های مولدبیماری موثر است.

نخست از شوینده قلیایی بدون کف برای از بین بردن چربی ها در خطوط CIP استفاده می کنیم و سپس با استفده از شوینده اسیدی بدون کف رسوبات آهکی را از درون لوله های  CIP میزداییم. برای تمیز کردن خطوط COP و سطوح بیرونی، از انواع شوینده های اسیدی و قلیایی با کف ملایم و با کف فراوان استفاده می کنیم.