شوینده اسیدی بدون کف
شوینده صنعتی- شوینده اسیدی بدون کف

شوینده صنعتی- شوینده اسیدی با کف
شوینده صنعتی- شوینده اسیدی با کف

مواد شوینده صنعتی اسیدی:

از جمله مشکلاتی که در صنایع وجود دارد، تشکیل رسوب روی سطوح و دستگاه ها است. چسبیدن مواد ناخواسته بر سطح را رسوب می نامند. رسوبات در سطوح مختلف مانند کاشی، سرامیک، سیستم CIP و سیستم COP صنایع غذایی، برج های خنک کننده، دیگ بخار و سیستم RO و UF و … بوجود می آیند. انواع مختلف شوینده صنایع، از جمله شوینده اسیدی به همین منظور در اختیار صنایع مختلف قرار می گیرد.

برای انتخاب صحیح شوینده صنعتی مورد نیاز خود، حتماً به راهنمای جامع خرید انواع شوینده صنعتی مراجعه نمایید.

شوینده اسیدی- شوینده صنایع

سیستم های انتقال حرارت در اکثر صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. مهمترین سیالی که در این سیستم ها استفاده می شود، آب می باشد. افزایش دما باعث افزایش میزان رسوب در دستگاه ها می شود. رسوبات در تجهیزات انتقال حرارت معادل است با کاهش میزان انتقال حرارت و بازده سیستم. بنابراین حذف رسوبات از سیستم ها و دستگاه ها طبق برنامه باید انجام شود.

از طرفی باکتری ها و میکروب ها به مرور زمان به سطوح دارای رسوب می چسبند و تشکیل بیوفیلم می دهند. بیوفیلم محل ایجاد و انتشار آلودگی است. بنابراین از بین بردن رسوبات علاوه بر بالا بردن بازدهی سیستم باعث کاهش بار آلودگی نیز می شود. مواد شوینده اختصاصی در صنایع براساس میزان، جنس و نوع رسوب انتخاب می شوند. رسوبات می توانند انواع مختلف داشته باشند: رسوبات آلی که شامل چربی و پروتئین می شوند و رسوبات معدنی مانند رسوبات کلسیمی و … .

از بین بردن رسوبات معدنی به روش مکانیکی سخت و در اکثر موارد غیر ممکن است. به همین دلیل از روش شیمیایی به منظور حذف آن ها استفاده می شود. مواد شوینده اسیدی بدون کف به منظور کاهش و از بین بردن اجرام و رسوبات معدنی مورد استفاده قرار می گیرد. برای صنایعی که خواستار مواد شوینده صنعتی باکف هستند نیز محصول شوینده اسیدی باکف موجود می باشد.

محلول های ضدعفونی کننده آرال شیمی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل شناسایی نیازهای این صنایع و همچنین وجود رسوبات مختلف در تجهیرات، این شرکت محلول شوینده اسیدی بدون کف را نیز تولید می کند.

شوینده صنعتی اسیدی بدون کف از طریق از بین بردن رسوبات موجود در سیستم، امکان تشکیل بیوفیلم را کاهش می دهد. همانطور که قبلا بیان شد، از بین رفتن بیوفیلم درواقع آلودگی های میکروبی را نیز کاهش می دهد. صنایع غذایی (صنایع لبنی، نوشیدنی، رب و کنسرو و …)، هتل و کشتارگاه (برج های خنک کننده، دیگ بخار و …)، سیستم RO و پالایشگاه و پتروشیمی (سیستم های انتقال حرارت و ….) از جمله مکان هایی هستند که محلول شوینده های اسیدی تولید شده در آرال شیمی کاربرد دارد.