شوینده های اسیدی:

از جمله مشکلاتی که در صنایع وجود دارد، تشکیل رسوب روی سطوح و دستگاه ها است. چسبیدن مواد ناخواسته بر سطح را رسوب می نامند. رسوبات در سطوح مختلف مانند کاشی، سرامیک، سیستم CIP و سیستم COP صنایع غذایی، برج های خنک کننده، دیگ بخار و سیستم RO و UF و … بوجود می آیند.

سیستم های انتقال حرارت در اکثر صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. مهمترین سیالی که در این سیستم ها استفاده می شود، آب می باشد. افزایش دما باعث افزایش میزان رسوب در دستگاه ها می شود. رسوبات در تجهیزات انتقال حرارت معادل است با کاهش میزان انتقال حرارت و بازده سیستم. بنابراین حذف رسوبات از سیستم ها و دستگاه ها طبق برنامه باید انجام شود.

از طرفی باکتری ها و میکروب ها به مرور زمان به سطوح دارای رسوب می چسبند و تشکیل بیوفیلم می دهند. بیوفیلم محل ایجاد و انتشار آلودگی است. بنابراین از بین بردن رسوبات علاوه بر بالا بردن بازدهی سیستم باعث کاهش بار آلودگی نیز می شود. مواد شوینده اختصاصی در صنایع براساس میزان، جنس و نوع رسوب انتخاب می شوند. رسوبات می توانند انواع مختلف داشته باشند: رسوبات آلی که شامل چربی و پروتئین می شوند و رسوبات معدنی مانند رسوبات کلسیمی و … .

از بین بردن رسوبات معدنی به روش مکانیکی سخت و در اکثر موارد غیر ممکن است. به همین دلیل از روش شیمیایی به منظور حذف آن ها استفاده می شود. شوینده اسیدی بدون کف به منظور کاهش و از بین بردن اجرام و رسوبات معدنی مورد استفاده قرار می گیرد.

محلول های ضدعفونی کننده آرال شیمی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل شناسایی نیازهای این صنایع و همچنین وجود رسوبات مختلف در تجهیرات، این شرکت محلول شوینده اسیدی بدون کف را نیز تولید می کند.

شوینده اسیدی بدون کف از طریق از بین بردن رسوبات موجود در سیستم، امکان تشکیل بیوفیلم را کاهش می دهد. همانطور که قبلا بیان شد، از بین رفتن بیوفیلم درواقع آلودگی های میکروبی را نیز کاهش می دهد. صنایع غذایی (صنایع لبنی، نوشیدنی، رب و کنسرو و …)، هتل و کشتارگاه (برج های خنک کننده، دیگ بخار و …)، سیستم RO و پالایشگاه و پتروشیمی (سیستم های انتقال حرارت و ….) از جمله مکان هایی هستند که محلول شوینده اسیدی تولید شده در آرال شیمی کاربرد دارد.

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید