۲ تیر, ۱۳۹۹

ویدیو شستشوی رزین های صنعتی

رزین چیست؟

رزین به معنی صمغ می باشد. برخی از پلیمر ها به دلیل ویسکوز بودن با نام رزین شناخته می شوند. صمغ درختان متناسب با نوع درخت دارای رنگ های متفاوت هستند.

بوی صمغ درخت سبب دور شدن حشرات می شود. درحالیکه برای انسان از دیرباز کاربردهای تزئینی داشته است. یکی دیگر از کاربردها، آب بندی قایق ها بوده است.

رزین ها به دو دسته طبیعی و صنعتی تقسیم می شوند.

رزین صنعت قند

قند و شکر یکی از محصولات استراتژیک می باشد. شربت قند قبل از اینکه وارد دیگ پخت شود از برج های رزین عبور می کند. رزین های آنیونی و کاتیونی در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.

مکانیسم عمل رزین ها تبادل یونی می باشد. آلودگی میکروبی رزین مسبب کاهش سطح تبادل یونی و درنتیجه مسبب کاهش راندمان رزین می شود. از طرف دیگر باعث کاهش ساعات کارکرد رزین خواهد شد.

آرال شیمی در این زمینه محلول اکسیدین را جهت شستشوی رزین ها معرفی می کند. این محلول ضمن زدودن کامل آلودگی میکروبی و تا حدودی سختی کربنات کلسیم و منیزیم و سولفاته از اطراف دانه های رزین، کیفیت آب خروجی را تا حد زیادی بهبود ببخشد.

در زیر مرحله شستشوی برج رزین کارخانه قند و شکر را مشاهده می کنید.

یک دیدگاه
  1. جالب بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید