معرفی اکسیدین استاندارد (ضدعفونی کننده صنعتی سطح بالا):

اکسیدین استاندارد یک محلول متعادل پایدار شده است. این محصول توان از بین بردن کلیه میکروارگانیسم ها را با توجه به غلظت مصرفی و شرایط محیطی دارا است. بر اساس طبقه بندی EPA و FDA این ترکیب در خانواده ترکیبات پراکسی های با قدرت قرار دارد. این محلول دارای اثر استریل کنندگی، باکتری کشی، ویروس کشی، قارچ کشی و اسپورکشی است.

آبیاری قطره ایکاربرد های متداول اکسیدین:

گلخانه ها و سالن های پرورش سبزی و صیفی / گل و گیاه

  • سیستم های آبیاری قطره ای (قبل از کاشت):

  1. آبیاری بسترها به مدت 1 تا 2 ساعت
  2. قطع عملیات آبیاری به مدت 2 ساعت (اجازه نفوذ آب به اعماق)
  3. آبیاری بسترها به همراه اکسیدین  با رقت های توصیه شده توسط  تیم فنی آرال شیمی .

برای سیستم های آبیاری سنتی (جوی و پشته) قبل از کاشت:

  1. آبیاری بسترها
  2. قطع عملیات آبیاری به همراه  اکسیدین
  3. آبیاری-سنتیروش دیگر ضدعفونی موضعی محل کاشت با اکسیدین و براساس توصیه های فنی مشاوران آرال شیمی می باشد.

ضدعفونی آب آبیاری:

برای پیشگیری از بروز عوامل بیماریزای مرگ گیاهچه، در هر 10 تا 15 روز یکبار آبیاری توسط اکسیدین با رقت توصیه شده به مدت یک ساعت انجام شود.

ضدعفونی ابزار و لوازم کاشت، داشت و برداشت:

برای ضدعفونی کردن قیچی (قلمه گیری، برداشت و هرس)، چاقوی پیوند، گلدان ها، سینی ها و جعبه های کاشت، ابزار و لوازم باغبانی، ابتدا آنها را با آب شستشو داده سپس در محلول رقیق شده اکسیدین به مدت 1 دقیقه غوطه ور کنید. پس از آن ابزار کاشت گیاهاجازه دهید تا لوازم مذکور خشک شوند. با این عمل لوازم بدون آبکشی مجدد قابل استفاده خواهند بود.

ضدعفونی و رسوب زدایی خطوط لوله انتقال آب:

اکسیدین  را با دوز توصیه شده در یک مخزن آماده کنید. سپس سیستم آبیاری را توسط پمپ یا نیروی ثقل با این محلول رقیق شده پر کنید. پس از یک ساعت محلول را به طور کامل تخلیه کنید. برای ضدعفونی نازل های اسپری، قطره چکان ها و لوله های تراوشی که امکان جداسازی از محلول خود را دارند، بهتر است آنها را پس از جدا کردن به روش غوطه وری در محلول رقیق شده به مدت 1 دقیقه ضدعفونی کنید.

ضدعفونی فضا و سطوح سالن ها، انبارها و سردخانه ها:

برای کنترل بیماریهای گیاهی ،Control of plant pathogens نیاز است در طی دوره رویش حتی تا زمان ذخیره سازی محصولات زراعی و باغی از بروز بیماریها جلوگیری شود تا تولیدات دچار افت و ایجاد ضایعات نگردد.
عوامل بیماریزا بر روی سطح محصولات برداشت شده از مزرعه و باغ، باقی می ماند. دوره انبارداری، زمان مناسبی برای رشد بیماریهای گیاهی است. استفاده از ضدعفونی کننده ها مانع تکمیل سیکل زندگی اینگونه بیماریها می گردد. بلافاصله پس از تخلیه انبار و نیز در ابتدای هر دوره انبار داری، باید سطوح و فضای انبار، پالت ها، جعبه ها و ابزار کار پس از پاکسازی، ضدعفونی شوند. همچنین در طول دوره انبارداری، ابزارها باید قبل و بعد از کاربرد به طور مرتب ضدعفونی گردند.

جدول مقایسه ای اکسیدین بادیگر ضدعفونی کننده ها:

براساس آزمایشات صورت گرفته بر طبق استانداردهای اروپایی EN1040 قدرت اثر اکسیدین به میزان اعلام شده در جدول زیر نسبت به سایر ضدعفونی کننده ها بیشتر می باشد.


با خرید ضدعفونی کننده های قوی و استاندارد آرال شیمی، سلامت خود در محیط کار و منزل را تضمین کنید.

فهرست