معرفی پراکسیدین استاندارد صنعتی (ضدعفونی کننده سطح بالا):

پراکسیدین استاندارد صنعتی بر پایه پراستیک اسید، یک محلول متعادل پایدار شده است. این محصول توان از بین بردن کلیه میکروارگانیسم ها را با توجه به غلظت مصرفی و شرایط محیطی دارا است. بر اساس طبقه بندی EPA و FDA این ترکیب در خانواده ترکیبات پراکسی های با قدرت قرار دارد. این محلول دارای اثر استریل کنندگی، باکتری کشی، ویروس کشی، قارچ کشی و اسپورکشی است.


برای مطالعه ی بیشتر بخوانید:

کاربرد پراکسیدین استاندارد صنعتی

کاربرد پراکسیدین در صنایع غذایی و لبنی

تاثیر پراکسیدین بر انواع میکروب، باکتری و ویروس ها 

پراکسیدین در صنایع پروتئینی


کاربرد پراکسیدین در آبیاری قطره ای

کاربرد های متداول پراکسیدین استاندارد صنعتی:

گلخانه ها و سالن های پرورش سبزی و صیفی / گل و گیاه

 • سیستم های آبیاری قطره ای (قبل از کاشت):

 1. آبیاری بسترها به مدت 1 تا 2 ساعت
 2. قطع عملیات آبیاری به مدت 2 ساعت (اجازه نفوذ آب به اعماق)
 3. آبیاری بسترها به همراه پراکسیدین(اکسیدین) با رقت های توصیه شده توسط  تیم فنی آرال شیمی.
 • سیستم های آبیاری سنتی (جوی و پشته) قبل از کاشت:

 1. آبیاری بسترها
 2. قطع عملیات آبیاری به همراه  پراکسیدین
 3. ضدعفونی آبیاری سنتی با پراکسیدینروش دیگر ضدعفونی موضعی محل کاشت با پراکسیدین و براساس توصیه های فنی مشاوران آرال شیمی می باشد.
 • ضدعفونی آب آبیاری:

پیشگیری از بروز عوامل بیماری زای مرگ گیاهچه، در هر 10 تا 15 روز یکبار آبیاری توسط پراکسیدین با رقت توصیه شده به مدت یک ساعت انجام شود.

 • ضدعفونی ابزار و لوازم کاشت، داشت و برداشت:

برای ضدعفونی کردن قیچی (قلمه گیری، برداشت و هرس)، چاقوی پیوند، گلدان ها، سینی ها و جعبه های کاشت، ابزار و لوازم باغبانی، ابتدا آنها را با آب شستشو داده سپس در محلول رقیق شده پراکسیدین به مدت 1 دقیقه غوطه ور کنید. پس از آن ضدعفونی ابزار کاشت گیاه با پراکسیدیناجازه دهید تا لوازم مذکور خشک شوند. با این عمل لوازم بدون آبکشی مجدد قابل استفاده خواهند بود.

 • رسوب زدایی و ضدعفونی خطوط لوله انتقال آب:

پراکسیدین استاندارد صنعتی را با دوز توصیه شده در یک مخزن آماده کنید. سپس سیستم آبیاری را توسط پمپ یا نیروی ثقل با این محلول رقیق شده پر کنید. پس از یک ساعت محلول را به طور کامل تخلیه کنید. برای ضدعفونی نازل های اسپری، قطره چکان ها و لوله های تراوشی که امکان جداسازی از محلول خود را دارند، بهتر است آنها را پس از جدا کردن به روش غوطه وری در محلول رقیق شده به مدت 1 دقیقه ضدعفونی کنید.

 • ضدعفونی فضا و سطوح سالن ها، انبارها و سردخانه ها:

جهت کنترل بیماری های گیاهی ،Control of plant pathogens نیاز است در طی دوره رویش حتی تا زمان ذخیره سازی محصولات زراعی و باغی از بروز بیماری ها جلوگیری شود تا تولیدات دچار افت و ایجاد ضایعات نگردد.
عوامل بیماری زا بر روی سطح محصولات برداشت شده از مزرعه و باغ، باقی می ماند. دوره انبارداری، زمان مناسبی برای رشد بیماری های گیاهی است.
استفاده از ضدعفونی کننده ها مانع تکمیل سیکل زندگی این گونه بیماری ها می گردد. بلافاصله پس از تخلیه انبار و نیز در ابتدای هر دوره انبار داری، باید سطوح و فضای انبار، پالت ها، جعبه ها و ابزار کار پس از پاکسازی، ضدعفونی شوند. همچنین در طول دوره انبارداری، ابزارها باید قبل و بعد از کاربرد به طور مرتب ضدعفونی گردند.

جدول مقایسه ای پراکسیدین صنعتی با دیگر ضدعفونی کننده ها:

براساس آزمایشات صورت گرفته بر طبق استانداردهای اروپایی EN1040 قدرت اثر پراکسیدین(اکسیدین) به میزان اعلام شده در جدول زیر نسبت به سایر ضدعفونی کننده ها بیشتر می باشد.

جدول مقایسه پراکسیدین
با خرید ضدعفونی کننده های پراکسیدین استاندارد صنعتی، قوی و سطح بالای آرال شیمی سلامت خود در محیط کار و منزل را تضمین کنید.