۱۵ اسفند, ۱۳۹۷

چگونه میوه و سبزیجات سالم داشته باشیم؟

ضدعفونی میوه و سبزیجات با استفاده از اکسیدین

وجود میوه و سبزی در رژیم غذایی افراد ضروری است. در واقع بسیاری از ویتامین های مورد نیاز بدن از طریق میوه و سبزیجات تامین می شود. از طرفی میوه و سبزیجات می توانند ناقل پاتوژن های انسانی مثل انواع انگل ها باشند. آلودگی های میکروبی موجود در میوه و سبزیجات برگی از جمله خطرناک ترین انواع آلودگی های میکروبی هستند. دغدغه اکثر افراد ضدعفونی میوه و سبزیجات می باشد.

آرال شیمی برای حذف این دغدغه، ضدعفونی کننده سطح بالا و موثر اکسیدین را تولید و توصیه می کند.

ضدعفونی کننده میوه و سبزیجات آرال شیمی بر پایه پراستیک اسید است. محلول ضدعفونی کننده اکسیدین پس از شستشوی اولیه و زدودن گل و لای مورد استفاده قرار می گیرد.

این محلول با غلظت های مناسب و منطبق با دستورالعمل استفاده از این محصول، آلودگی میوه ها و سبزیجات برگی تازه و منجمد را برطرف می کند. علاوه بر آن طعم و مزه آن ها در دوره نگهداری تغییر نمی کند. زمان تماس ضدعفونی کننده میوه و سبزیجات با سبزی و میوه بین دو تا پنج دقیقه می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ضدعفونی کننده های صنعتی و مقادیر مناسب مصرف از اکسیدین، با آرال شیمی  تماس حاصل نمایید.

جداول مربوط به استفاده از اکسیدین جهت ضدعفونی میوه و سبزیجات

جدول(۱)- مقادیر مصرفی اکسیدین (OXCIDINE) در صنایع غذایی و بسته بندی سبزی و صیفی جات و ظروف بسته بندی آنها

 

ضدعفونی سبزیجات

 

جدول(۲)-  مق ادیرمصرفی اکسیدین در صنایع غذایی (میوه)

 

 

محصولات آرال شیمی ….

پراکسیدین

۵۰,۰۰۰ تومان۹۶۰,۰۰۰ تومان

ژل ضدعفونی کننده دست

۱۰,۰۰۰ تومان۳۵۰,۰۰۰ تومان

ضدعفونی کننده اکسیدین RTU

۱۹,۵۰۰ تومان۲۴۰,۰۰۰ تومان

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید