۲۲ بهمن, ۱۳۹۸

فعالیت های اخیر آرال شیمی در استان

عکس قبل از مصرف اسپاسیب در جکوزی و بعد از استفاده در جکوزی

مجموعه آرال شیمی گرگان به جهت حذف جلبک ها و جرم ها و افزایش مدت زمان تعویض آب، آبنما های پارک ها، کاهش آلودگی و بوی تعفن در سرویس های بهداشتی عمومی سطح شهرستان، ضد عفونی سطل های زباله در سطح شهربه صورت پایلوت آزمایشات بر روی آب نماییی در سطح شهر انجام داد.

ابتدا بعلت آلودگی خیلی بالا دز بالاتری از محلول اکسیدین، ۳ کیلو در ۶ متر مکعب آب اضافه شد و به مرور زمان این میزان مصرف از اکسیدین به نیم کیلو در ۶ متر مکعب آب کاهش پیدا کرد.

این آزمایش تا تاریخ ادامه داشت و نتیجه طولانی تر شدن مدت تعویض و راحت تر شدن نظافت آبنما را به دنبال داشت (دیگر نیاز به شت کشی یا استفاده از کاردک و دیگر ابزار ها نیست).

در تصویر زیر کاملا مشخص است که بایوفیلم ایجاد شده طی سالیان طولانی در حال حذف شدن است

شفافیت آب بعد گذشت ۱۵ روز از شروع آزمایش

در تصاویر پایین جرم (بایوفیلم) زدایی از سطح کاشی ها کاملا قابل مشاهده است. جرم های موجود در سطح کاشی ها و لوله ها محل مناسبی برای چسبیدن باکتری ها، جلبک ها به سطح هستند که در اثر رشد این عوامل لایه ضخیمی از بایوفیلم بوجود می آید که هرچه زمان بیشتری از بوجود آمدن این لایه بگذرد حذف آن سخت تر می شود.

مزیت های اکسیدین نسبت به کلر:

  • ماندگاری اکسیدین در محیط بیشتر از کلر می باشد.
  • کلر در نهایت تبدیل به تری هالومتان ها که مواد سمی هستند می شود.
  • مصرف اکسیدین بسیار کمتر از کلر می باشد در نتیجه هزینه نگهداری از آبنما ها کاهش می یابد.
  • کلر خاصیت رسوب دهندگی دارد در نتیجه محیط را برای ایجاد بایوفیلم محیا می نماید.
  • اکسیدین یک جرم بر ضعیف نیز می باشد.
  • اکسیدین برای سطوح فلزی خوردگی ایجاد نمیکند و اثر بدی روی کاشی ها و سیمان ندارد.

 

در آغاز سال ۱۳۸۹ هم استانیهای عزیز در حالی که برای سال نو آماده می شدند سیل بی سابقه مواجه شدند که در این بین احتمال اپیدمی برخی بیماری ها از جمله وبا، گال، سرخک و … وجود داشت. خوشبختانه هوشیاری مجموعه آرال شیمی و همکاری افتخاری تیم فنی این مجموعه با ارگان های مختلف از جمله سازمان های محترم هلال احمر، بهداشت و سازمان آب و فاضلاب باعث شد فرصتی در اختیار قرار گیرد که کمکی هرچند ناچیز به هموطنان عزیز انجام دهیم.

در حین کمک رسانی به سیل زدگان مسئول فنی مجموعه آرال شیمی با تیم بهداشت محیط اداره بهداشت، نمایندگان شهرداری، تیم های BHCU ,RDH هلال احمر و چند تن از پزشکان حاضر در محل اسکان اضطراری جلسه ای داشتند. نگرانی ها بابت بیماری های واگیر دار تنفسی و غیر تنفسی با وجود معاینات انجام شده شدت گرفته بود. در طی این جلسه مسئول فنی این شرکت آمادگی مجموعه را جهت اهدا محلول ضدعفونی کننده سطح بالا برای ضدعفونی سرویس های بهداشتی، هوا و … اعلام داشت.

پیرو این جلسه ضدعفونی کننده اکسیدین تولیدی آرال شیمی گلستان به حضور کارشناسان زحمتکش و محترم ارگان ها صرفا با نیت ممانعت از شیوع بیماری های واگیر تقدیم شد.

ضدعفونی فضای سوله ها و برپایی چادر ها برای اسکان اضطراری

ضدعفونی خاک و آب و فضای گلخانه ها علیه بیمارگرهای گیاهان و جلوگیری از شیوع بیماری ها

روش مقابله با پاتوژن های گیاهی بسیار مهم می باشد زیرا استفاده از سموم شیمیایی می تواند خسارات جبران ناپذیری به محیط زیست و انسان ها بزند.

آرال شیمی گلستان با تولید محلول هایی ارگانیک و بی خطر برای محیط زیست با پاتوژن های گیاهی مقابله کرده و به گیاه برای ریشه زایی بهتر و جذب بیشتر املاح و مواد معدنی کمک کند.

کاهش TSS, BOD, Nitrate, CODو توتال کلی فرم در فاضلاب شهرک صنعتی

متاسفانه بعضی از مجموعه ها هیچ گونه سیستم تصفیه ایی ندارند و این باعث می شود آلودگی بیش از حد بالا باشد و خسارات جبران ناپذیری را به محیط زیست و انسان وارد نماید.

تیم R & D شرکت آرال شیمی گلستان بعد از تحقیق و بررسی های بسیار به این دانش دست یافتند، که بدون هیچ گونه سیستم تصفیه خانه ایی و با کمترین و ارزان ترین امکانات بتوانند عمل تصفیه به روش شیمیایی با مواد بی خطر را انجام دهند.

نتایج آزمایشات حیرت آور بود بدین صورت که COD ،۸۰ درصد کاهش داشته و BOD و موارد دیگر به حد مجاز محیط زیست رسید.

کشتارگاه ها:

کشتارگاه ها به دلیل وجود مواد غذایی کافی و فراوان از جمله خون که بهترین محیط برای رشد و تغذیه میکروارگانیسم ها می باشد، از جمله آلوده ترین مجموعه ها به شمار می آیند. به همین دلیل استفاده از ضدعفونی کننده مناسب در این مکان بسیار ضروری می باشد. اکسیدین به راحتی می تواند این نیاز را در کشتارگاه ها رفع کند.

ضدعفونی استخرهای شنای عمومی:

ضدعفونی کننده اکسیدین تولیدی آرال شیمی گلستان، جایگزین مناسب در برابر کلر و گاز کلر و حتی ازن می باشد به نحوی که اغلب آلودگی های میکروبی استخرهای شنا با کمترین هزینه لیکن بسیار موثرتر و کم خطر تر از سایر ضدعفونی کننده های مرسوم در این صنعت تحت نظارت وپایش کامل ناظرین بهداشت استان با موفقیت انجام شد. مزایای متعدد استفاده از اکسیدین در ضدعفونی آب استخرهای شنا و سونا و جکوزی و سایر تاسیسات انتقال آب استخر ها به شرح زیر می باشد:

  1. عدم ایجاد مقاومت باکتریایی در برابر محلول اکسیدین
  2. عدم تولید محصولات جانبی مضر
  3. ماندگاری اکسیدین و اثر ضدعفونی کنندگی این محلول در دمای بالا و با وجود هوادهی (ماندگاری در جکوزی)
ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید