آفات و بیماری های باقلا و روش های کنترل آن ها

باقلا یک سبزی عالی برای زمین های یک منطقه کوچک از باغ است که محصول بالایی تولید می کند. باقلا ارزان است و روش کاشت آن بسیار آسان است. هرچند در صورت عدم رسیدگی حین کاشت، این محصول می تواند آماج حملات انواع آفات و بیماری ها قرار گیرد. بیماری های باقلا، موجب پایین آمدن بازده برداشت و خرابی شکل ظاهری آن می شود. آفات باقلا، اغلب در مراحل نزدیک به برداشت ظهور کرده و می تواند خسارت سنگینی به زمین های کشت وارد کند. استفاده از قارچکش و آفت کش ارگانیک اگروسیب، می تواند تضمین کننده سلامت محصول باشد.

خصوصیات گیاه باقلا

باقلا، (Vicia faba) یک گیاه حبوبات از خانواده Fabaceae است که عمدتاً برای لوبیاهای خوراکی آن کشت می‌شود. اغلب، ساقه های متعددی از قاعده گیاه منشاء می گیرند. برگ های مرکب اغلب پهن، بیضی شکل و به صورت گروه های 6 برگچه ای به یک ساقه می آیند. گل ها، سفید با نشانه های بنفش هستند. از هر خوشه گل بین 1 تا 4 غلاف ایجاد می شود. باقلا می تواند سیاه مایل به سبز، قهوه ای یا سیاه باشد. منشا باقلا از دریای مدیترانه یا جنوب غربی آسیا است.

موارد کاربرد باقلا

باقلا برای مصرف حیوانی و انسانی، پیشروی خاک و مصارف دارویی کشت می شود. می توان آن را به صورت تازه، خشک، کنسرو شده یا به عنوان جایگزینی برای گوشت و شیر بدون چربی سرو کرد. سایر کاربردهای آن به شکل زیر است:

  • باقلا معمولا به عنوان علوفه (برگ، مواد گیاهی) یا سیلویی (علوفه تخمیر شده و با رطوبت بالا) برای حیوانات استفاده می شود.
  • استفاده از باقلا به عنوان یک محصول پوششی بهاره امکان محافظت در برابر فرسایش را فراهم می کند.
  • می توان آن را به عنوان کود سبز در خاک کشت کرد.
  • ریشه عمودی آن می تواند خاک سخت فشرده شده را بشکند.

شرایط کاشت باقلا

باقلا یک محصول فصل خنک است و باید در اوایل بهار یا اواخر تابستان کشت شود. همچنین زمان سمپاشی باقلا برای کنترل آفات باقلا و استفاده از کودها برای کنترل بیماری های باقلا حایز اهمیت است.
♦ خاک باید به خوبی زهکشی گردد، در آفتاب کامل و با کمپوست فراوان کشت شود. خاک قلیایی می تواند باعث کلروز آهن شود.
♦ باقلا در دمای خاک بین 5/15 تا 3/18 درجه سانتیگراد بهترین رشد را دارد و در دمای زیر 4/4 درجه سانتیگراد یا بالاتر از 8/23 درجه سانتیگراد به خوبی رشد نمی کند.
♦ باقلا به ویژه در طول تابستان به دمای بالا حساس است که باعث عدم تولید گیاهان می شود.
♦ باقلا در یک خاک حاصلخیز و با زهکشی خوب با pH 6 تا 75/6 زیر نور کامل خورشید بهترین رشد را دارد.
♦ کاشت بذر باقلا در فصل بهار در خاک قابل کشت و دمای بالاتر از 4/4 درجه سانتیگراد، انجام می شود. دمای بهینه برای جوانه زنی بین 10 تا 21 درجه سانتیگراد است.
♦ کاشت دوم را می توان در اوایل پاییز در مناطقی با زمستان های معتدل انجام داد.
♦ بذرها باید در عمق 5/2 تا 5 سانتی متر و فاصله ردیفی 5/7 تا 15 سانتی متر کاشته شوند.
♦ گیاهان باقلا، بوته مانند هستند اما می توانند نسبتاً بلند شوند. برای جلوگیری از ریزش آنها به دلیل سنگینی غلاف ها، نیاز به حمایت دارند.
♦ خاک باید در طول گلدهی مرطوب نگاه داشته شود تا از رشد بهینه غلاف اطمینان حاصل شود.
♦ اگر گیاهان در طول دوره خشکی به گل رسیدند، زمین را باید کاملا خیس کرد.
♦ از آنجایی که باقلا، حبوبات است، تا زمانی که ندول‌های ریشه کافی داشته باشند، نیازی به کود اضافی ندارند.
♦ بذر باقلا را می توان با گذاشتن غلاف روی گیاه (تا زمان شروع چروکیدگی)، با چیدن و آویزان کردن خشک کرد.
♦ باقلا ریشه های کم عمقی دارد، بنابراین هنگام بیل زدن باید از آسیب به ریشه ها جلوگیری شود.
♦ هر گونه بقایای گیاهی قدیمی باید از منطقه برداشته شود. زیرا ممکن است میزبان ارگانیسم های بیماری های باقلا باشد.
♦ برای اطمینان از اینکه خاک باعث انتقال بیماری های باقلا نمی شود، باید سالانه تناوب زراعی را انجام داد.


♦ مقالات مرتبط♦

هرآنچه که باید در مورد سم آفت کش و انواع آن بدانید!!

♣ جوانه زنی بذر و عوامل موثر بر آن

انواع سم قارچ کش مناسب برای کشاورزی

نماتدکش چیست؟

آفت کشی مرکبات

انواع بیماری مرکبات


بیماری های باقلا

بیماری های باقلا در دو دسته باکتریایی و قارچی وجود دارند:

الف) بیماری های باکتریایی باقلا

♦ لکه قهوه ای باقلا Pseudomonas syringae

نشانه ها: نوعی از بیماری های باقلا است که لکه های نکروزکوچک و قهوه ای روی برگها ظاهر می شود. این لکه ها ممکن است توسط ناحیه ای از بافت زرد احاطه شده باشد. لکه های آغشته به آب روی غلافها که قهوه ای و نکروز می شوند. غلاف ها ممکن است در ناحیه عفونت پیچ خورده و کج شوند.

آفت لکه قهوه ای باقلا
کنترل: تناوب زراعی در محصولات داشته باشید. پس از برداشت محصول باقلا، بقایای محصول را از مزارع بردارید.

بلایت یا سوختگی باقلا Xanthomonas campestris

نشانه ها: نوعی از بیماری های باقلا است که لکه های آغشته به آب روی برگ ها بزرگ و نکروزه می شوند. لکه ها ممکن است توسط ناحیه ای از تغییر رنگ زرد احاطه شوند. ضایعات به هم می پیوندند و ظاهری سوخته به گیاه می دهند. ممکن است ضایعه دایره ای، فرورفته، قرمز قهوه ای روی غلاف ها وجود داشته باشد.

بیماری سوختگی باقلا
ضایعات غلاف ممکن است در شرایط مرطوب ترشح کنند. باکتری ها در بقایای محصول زمستان گذرانی می کنند. بیماری در شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب بیشترین گسترش را دارد.

کنترل: انواع مقاوم بذر باقلا کاشته شود. قبل از کاشت بذرها با آنتی بیوتیک مناسب درمان شود تا باکتری ها از بین بروند. قبل از ظهور علائم، گیاهان با قارچکش محافظ مناسب بر پایه مس اسپری شوند.

ب) بیماری های قارچی باقلا

زنگ باقلا Uromyces viciae-fabae

نشانه ها: زنگ باقلا نوعی از بیماری های باقلا است که از طریق قارچ منتقل می شود. لکه های تیره و کوچک پودری روی برگها و ساقه ها ظهور می یابند. هاگ قهوه ای تیره در زیر برگها تشکیل می شوند. نهایتا آلودگی شدید باعث ریزش و از بین رفتن برگها می شود. ظهور زنگ باقلا توسط شرایط گرم و مرطوب تسریع می یابد. در زمستان، قارچ روی بقایای محصول در زمین می ماند.

آفت زنگ باقلا
کنترل: پس از برداشت، بقایای محصول جمع آوری شوند. برگ های آلوده از گیاه جدا شود. برای کنترل بیماری، از یک قارچکش محلول پاش مناسب استفاده شود. از آبیاری هوایی خودداری شود. برای باز کردن تاج گیاه و بهبود گردش هوا در اطراف شاخ و برگ آن، از داربست استفاده گردد. از کودپاشی بیش از حد نیتروژن جلوگیری شود.

♦ پوسیدگی ریشه باقلا(فوزاریوم باقلا) Fusarium Saloni

نشانه ها: پوسیدگی ریشه باقلا، یکی دیگر از خطرناکترین بیماری های باقلا است.

بیماری پوسیدگی ریشه باقلا
موجب توقف رشد گیاه، زرد شدن برگهای پایه نکروزه، رگه های قهوه ای، قرمز یا سیاه روی ریشه ها می شود. ضایعات ممکن است در بالای خط خاک گسترش یابد. خسارات ناشی از این بیماری در خاک های گرم و فشرده، رطوبت محدود خاک و حاصلخیزی ضعیف خاک بیشتر می شود.

کنترل: بیش از یک بار در هر دوره 5 ساله در یک منطقه کاشته نشود. قبل از کاشت بذرها با قارچکش مناسب ضدعفونی شود.

♦ کپک پودری باقلا Erysiphe pisi

نشانه ها: از جمله بیماری های باقلا است که به شکل لکه های زرد در سطح فوقانی برگها ظاهر می شود. مناطق خاکستری و سفید پودری که با هم ترکیب می شوند تا کل گیاه را بپوشانند.
آفت کپک پودری باقلا
اگر گیاه به شدت آلوده شده باشد، ممکن است به رنگ آبی روشن یا خاکستری درآید. در زمستان قارچ روی بقایای گیاه یا میزبان جایگزین می ماند. هوای گرم و خشک با شبهای خنک منجر به تشکیل شبنم شده و ظهور بیماری را تسریع می کنند.{برای آگاهی بیشتر از انواع بیماری کپک پودری به مقاله “سفیدک پودری: روش های پیشگیری و درمان” مراجعه شود}

♣ کنترل: گونه های مقاوم بذر باقلا کاشته شود، به ویژه اگر کاشت دیر انجام گردد و از آبیاری هوایی استفاده شود. (قارچها از برگ ها شسته شود و زنده ماندن آن ها کاهش یابد). گیاه باقلا در اسرع وقت کشت شود. برای کنترل آلودگی های سنگین بیماری های باقلا، ممکن است استفاده مداوم از گوگرد مورد نیاز باشد.

♦ لکه شکلاتی باقلا Botrytis fabae, Botrytis cinerea

نشانه ها: لکه شکلاتی باقلا از رایج ترین نوع بیماری های باقلا است. علائم بیماری می تواند تهاجمی یا غیر تهاجمی باشد. در حالت غیر تهاجمی، ضایعات کوچک قهوه ای قرمز بر روی برگ گیاه است.

بیماری آفت لکه شکلاتی باقلا
ممکن است در ساقه ها و غلافهای باقلا نیز وجود داشته باشد. تحت رطوبت بالا بیماری به مرحله تهاجمی تبدیل شده، ضایعات جمع شده و در میسلیوم کرکی پوشانده می شوند. تکه های بزرگی از بافت می تواند نکروزه شود و از بین برود.

♣ کنترل: کنترل باید با هدف جلوگیری از مرحله تهاجمی بیماری باشد که می تواند با کاهش رطوبت حاصل شود. از فاصله مناسب گیاهان برای گردش هوای بهتر در اطراف گیاهان استفاده شود. قارچکش برگ در فصل کشت از باقلا در برابر ابتلا به لکه شکلاتی و سایر بیماری های باقلا محافظت می کند.

علت زرد شدن برگ باقلا چیست؟

اگر برگ های زرد روی باقلا دارید، احتمالاً علت آن بیماری های باقلا است. برگ های زرد روی بوته های باقلا در باغ ممکن است دلایل مختلفی داشته باشند. اگرچه شایع ترین علت زرد شدن برگ باقلا به دلیل ویروس موزائیک یا بلیج است.

  • باکتری، علت زرد شدن برگ باقلا: اولین علامت مشکل لکه بینی یا خشکی و قهوه ای بودن لبه برگ ها است. این پیشرفت می کند تا کل برگ را در بر بگیرد و باعث می شود شاخ و برگ از بین برود. از بین رفتن برگ، توانایی گیاه را برای جمع آوری انرژی خورشیدی کاهش داده و سلامت باقلا را به حداقل می رساند.
  • بلایت، علت زرد شدن برگ باقلا: بلایت، هاله یک بیماری است که باعث ایجاد لکه های زرد گرد می شود. به آرامی با هم ترکیب می شوند و کل برگ را زرد می کنند. باکتری هایی که باعث این بیماری می شوند در خاک زندگی می کنند یا در دانه های آلوده وارد می شوند.
  • ویروس، علت زرد شدن برگ باقلا: باقلا های باغی با برگ های زرد می توانند نتیجه یک عفونت ویروسی باشند. ویروس موزاییک ممکن است انواع مختلفی از سبزیجات را تحت تأثیر قرار دهد. علائم اولیه، لکه های چند رنگ روی برگ ها است. جای خود را به یک برگ کاملاً زرد تا قهوه ای می دهد. اگر برگ های بوته یا لوبیا تیره زرد باشد، ممکن است مشکل ویروس باشد. مشکلات ویروسی ممکن است به دلیل سطوح کم مواد مغذی یا حتی آسیب علف کش ایجاد شوند. اما به احتمال زیاد از دانه های آلوده باقلا هستند.

کلام آخر:

در حین کاشت باقلا، از تیمارهای مختلفی همچون قارچ کش، آفت کش و علف کش ها استفاده می شود. استفاده مکرر از مواد شیمیایی برای مهار مشکلات زراعی، موجب آلودگی محصول نهایی برای مصرف کننده می شود. علاوه بر آن، مشکلات محیط زیستی شدیدی را ایجاد می کند. محصول اگروسیب شرکت آرال شیمی، یک محلول ارگانیک و دوستدار محیط زیست است. از این محلول می توان به عنوان کود و ضدعفونی بذر و از بین برنده بیماری های باقلا استفاده کرد. همچنین پراکسی آنتی باگ، محلول ارگانیک دیگر این شرکت، می تواند با موفقیت برای مبارزه با آفات باقلا استفاده شود.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست